Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

3 kişiyi öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Tutuklu sanık Güçlücan hakime otopsi raporuna göre eşim başka birisiyle cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığını sordu.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde kendisini aldattığından şüphelendiği eşi 39 yaşındaki Gülay Güçlücan ile kayınvalidesi ve onun resmi nikahsız eşini av tüfeğiyle öldürmek suçundan tutuklu yargılanan 45 yaşındaki Hüseyin Güçlücan için savcı 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. Zonguldak 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Hüseyin Güçlücan Karabük T Tipi Cezaevi’nden video konferans sistemiyle duruşmaya katıldı. Cumhuriyet Savcısı mahkemeye sunduğu mütalaasında sanığın Gülay Güçlücan ve annesi Fatime Kayabaşlık’a karşı tasarlayarak ve canavarca hisle öldürme, Salih Bostancı’yı ise tasarlayarak öldürme suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Mahkeme başkanı, sanık avukatının mütalaaya karşı savunma yapması için duruşmayı erteledi. Bu sırada sanık Hüseyin Güçlücan, otopsi raporuna göre eşinin başka birisiyle cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığını sorarak, Eşim cinsel ilişki yaşamış mı? ’Var’ veya ’yok’ deseniz bana yeter dedi. Mahkeme başkanı ise otopsi raporunda böyle bir bulgu veya belge bulunmadığını ve olmayacağını söyledi.

Olay

21 Şubat 2014 tarihinde Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde meydana geldi, İşsiz Hüseyin Güçlücan, geçimsizlik nedeniyle evi terk eden 2 çocuğunun annesi 18 yıllık eşi Gülay Güçlücan ve kayınvalidesi Fatime Kayabaşlık ile pazarda karşılaştı. Hüseyin Güçlücan, iddiaya göre eşi ve kayınvalidesi ile tartıştıktan sonra evlerine giderek pusu kurdu. Hüseyin Güçlücan, pazardan döndüklerinde Salih Bostancı’yı av tüfeği ile eşi ve kayınvalidesini de yine tüfekle yaralayıp ateşe vererek öldürdü.

Bir önceki yazımız olan Polis her yerde bu hırsızlık zanlılarını arıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir