Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Devrek’te Muhtarlar Günü düzenlenen programla kutlandı

Bu yıl üçüncüsü kutlanan Muhtarlar Günü Zonguldak’ın Devrek ilçesinde düzenlene programla kutlandı. Devrek Kaymakamlığı tarafından organize edilen programın ilk ayağı mahalle ve köy muhtarlarına Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı ile başlandı. Kahvaltıdan sonra muhtarların günü tebrik eden Devrek Kaymakamı Yakup Güney, ”Öncelikle davetimize iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor ve muhtarlar gününüzü tebrik ediyorum. Henüz üç yıldan bu yana kutlanan bu müstesna günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim ve tekrara gününüzü kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Alanında düzenlenen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından muhtarları temsilen konuşan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak, Öncelikle bu günün Muhtarlar Günü ilen edilmesinden dolayı Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, Gazi meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuza arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler gerek demokratik hayatta oynadıkları roller, gerekse kamu hizmetlerinin halka sunulmasında ve erişiminde yüklendikleri fonksiyonlar sebebiyle yerel halkın yönetime katılmasının ilk aşamasıdır. Yerel yönetimlerin en küçük birimi köy ve mahalle yönetimleridir. Muhtarlık müessesesi 188 yıllık bir tarihe sahiptir. Genel ve yerel sorunların ilgili kuruluşlara iletilmesinden köprü rolü oynayan muhtarlık Osmanlı’dan Cumhuriyette taşınan önemli bir yerel yönetimdir” diye konuştu.

Düzenlenen programa; Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı

Bir önceki yazımız olan Kestane toplarken ormanda kayboldular başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri