Zonguldak Haberleri, Zonguldak Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

PKK'nın mayın ve patlayıcı sığınağı bulundu!

Nazımiye İlçesi Doğantaş Mahallesi kırsalındaki ormanlık alanda güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, teröristlerin mayın ve al yapımı patlayıcı üretimi yaptığı sığınak bulundu. Tunceli Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca İlimiz Nazımiye ilçesi Doğantaş Mahallesi bölgesinde gerçekleştirilen  operasyon kapsamında; 21 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı, 2 adet büyük tüp içerisinde 100 kilogram amonyum nitrat (EYP için hazırlanmış), 1 adet küçük tüp içerisinde 20 kilogram amonyum nitrat (EYP için hazırlanmış), 1 adet büyük tüp içerisinde 50 kilogram amonyum nitrat (EYP için hazırlanmış), 5 adet dolu büyük tüp 1000 metre kablo ve çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemeler Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile bulunduğu yerde imha edilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir denildi.

Bir önceki yazımız olan 24 Nisan okullar tatil mi? Pazartesi yoklama alınacak mı? başlıklı makalemizde 24 Nisan okullar tatil mi, 24 nisan tatil mi ve 24 nisan yoklama alınacak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri